• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

En Popüler 10 Sosyal Ağ

En Popüler 10 Sosyal Ağ

Günümüz teknoloji çağında sosyal ağ kullanmayan insan sayısı yok denecek kadar az. Sosyal medya şirketleri bu işten büyük kar elde ettikleri için de saymakla bitmeyecek kadar çok sosyal ağ var. Peki ya en popüler sosyal ağlar hangileri?

1) Facebook

Arkadaş, aile, sosyal çevre ile iletişim kurmanın en bilindik yolu Facebook. Paylaşım, etkinlik, mesajlaşma gibi çeşitli sosyal faaliyetler yapılabilen bir uygulama aynı zamanda. Kullanıcı sayısının çok olması sosyal ağlar içinde en popüler konumda olduğunu gösteriyor. Facebook kullanıcı sayısı 800.000.000

2)İnstagram

Takipleşerek sosyalleşilen bir ağ instagram. Facebook’tan farklı olarak sadece fotoğraf ve video paylaşımlarının etiketlerle yapıldığı sosyal medya uygulaması da son günlerde oldukça revaçta.

3)YouTube

Youtube bir video paylaşım sitesi. Paylaşılan videolar beğeni ve yorum alabiliyor. İçinde çok kapsamlı video verileri olduğu da bilinen bir gerçek. YouTube’un son yıllarda ön plana çıkma nedenlerinden biri de vloggerlık faaliyetleri.

4)Google+

Google’ın yeni sosyal ağı. Bu sosyal ağda da takip edebilir, takip edilebilirsiniz. Fotoğraf, video, içerik paylaşımı yapılabilmekte. Gün geçtikçe gelişen bir sosyal ağ. Kullanıcı sayısı 90.000.000.

5) Twitter

Kısa cümlelerle insanların kendilerini ifade ettikleri bu sosyal medya uygulaması da oldukça popüler. Haberleşme süresini kısaltan uygulama kullanıcıların olaylardan hemen haberdar olmasını sağlıyor. Çeşitli etiketlerle kısa yazıların yazılabildiği bir blog ya da günlük görevi görüyor.

6) LinkedIn

Sanal bir CV platformu olarak adlandırılabilir. İş dünyasındaki insanların oldukça sık kullandığı, iş durumlarıyla ilgili güncel paylaşımlar yaptığı bir sosyal ağ.

7) Foursquare

Bir yer bildirme uygulaması olarak tanımlanabilir. Kendini geliştirip swarm uygulamasını da hizmete sunduktan sonra oldukça popülerlik kazanan bir uygulama. Gittiğiniz yerlerde karşılaştığınız olumlu ya da olumsuz düşünceleri de paylaşma imkanı sunuyor.

8)Badoo

Arkadaşlık siteleri içinde en çok kullanılan sosyal ağ Badoo. Milyonlarca insanın bir araya gelmesini sağlayan uygulamanın kullanıcı sayısı 200.000.000.

9)Tumblr

Metin, fotoğraf, ses, video gibi farklı içeriklerin paylaşıldığı bir sosyal ağ. Yahoo tarafından oluşturulan bir mikroblog uygulaması. Kullanıcı sayısı 75.000.000.

10)Pinterest

Görsel veri tabanlı bir sosyal ağ. Eklenilen görseller açıklamalarıyla birlikte paylaşılabilir. Kullanıcı sayısı 12.000.000.

728x90 Reklam