• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3524 Oyun

  • 131 Uygulama

Android Telefonlarda Klavye Nasıl Değiştirilir?

Android Telefonlarda Klavye Nasıl Değiştirilir?

Son 15 yılda hayatımıza girmeye başlayan ve gittikçe daha profesyonel deneyimler sunan, gelişen dokunmatik akıllı telefonlar karşımıza çeşitli işletim sistemleri ile çıkmaktadır. Bunların başında gelen Android işletim sistemi, dokunmatik özellikli telefon pazarında önemli bir mihenk taşı olarak önümüze çıkmaktadır. Android işletim sistemi özellikle basit arayüzü ile kullanıcılara sunulduğu için, herkes tarafından çabuk kavranan ve kullanılan bir kullanıcı ara birimidir.

Parmaklarımızı Kullanmada Dokunmatik Telefonların Katkıları

Bilgisayarlarda sıkça kullandığımız Qwerty Klavye, dokunmatik olarak sunulduğu için yazı yazmak başka bir boyut kazanmıştır. İletişim için kullandığımız arama fonksiyonu ve kısa mesaj olarak adlandırılan SMS fonksiyonu artık farklı bir boyut kazanmıştır. Android uygulama marketi olan Google Play Store aracılığı ile edindiğimiz çeşitli uygulamalar sayesinde, operatör üzerinden değil evdeki, ofisteki ya da herhangi bir yerdeki wifi ya da mobil ağlar üzerinden mesajlaşmak veya görüntülü sohbet günümüzde sıkça kullanılan iletişim araçları haline gelmiştir.

Android İşletim Sisteminin Klavye Özellikleri

Android işletim sistemi, kullanıcının hemen adapte olabilmesi için çok basit bir arayüz ile piyasaya sunulmaktadır. Bu arayüz, çeşitli akıllı telefon üretici firmaları tarafından özelleştirilmektedir. Ancak firmalar ne kadar özelleştirme yapsa da, işletim sistemi ile gelen stok Google uygulamaları değişmemektedir. Google Android işletim sistemi içinde stok olarak gelen Google Klavye kullanıcıya tüm isteklerini karşılaması konusunda iyi bir deneyim sunmaktadır.

Android’de Klavyemi Nasıl Değiştiririm?

Android işletim sistemi ile gömülü olarak gelen stok uygulama Google Klavye, basit bir arayüze sahip olsa da, bundan vazgeçmek ve farklı bir klavye kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basit birkaç işlem gerektirmektedir. Öncelikle Google Play Store üzerinden bir klavye uygulaması edinip bunu telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Uygulama yüklendikten sonra ilk kez uygulamayı çalıştırdığınız zaman, işletim sisteminiz size “Klavye İçin “….” Uygulamasına İzin vermek İstiyor Musunuz?” şeklinde bir soru sorar, bu soruya “Her Zaman İzin Ver” cevabını verirseniz, artık klavyeniz indirdiğiniz klavye uygulaması olacaktır. Bunun dışındaki yöntem, Ayarlar> Dil ve Giriş> Klavye ve Giriş Yöntemleri yolunu izleyerek klavye seçimi yapmaktır. Bunun sonucunda sistem ile yüklü gelen klavye değiştirilmiş olacaktır.

728x90 Reklam