• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Android için Gmail’de Sağa ve Sola Kaydırma Efektleri Nasıl Özelleştirilir?

Android için Gmail’de Sağa ve Sola Kaydırma Efektleri Nasıl Özelleştirilir?

Gmail android için aldığı en son güncelleme ile süper kullanışlı bir işleve sahip oldu.Bu, gelen işlemlerin solundaki veya sağdaki kaydırma hareketlerini, beş işlemden herhangi birine karşılık gelecek şekilde özelleştirebilmenizi sağlar. Ayrıca, kaydırma hareketlerinin büyük bir hayranı değilseniz, kullanışlı kaydırma eylemlerini devre dışı bırakmanızı sağlayan bir “Hiçbiri” seçeneği de vardır.

Ayrıca, sol ve sağa kaydırma hareketlerini özelleştirmek ve istenen hareketi gerçekleştirmek için bunları uygun şekilde ayarlamak için ayrı seçenekler vardır.

Daha önce, Gmail uygulamasında bir e-postada hızlıca kaydırma yapmak, Google’ın eski sürümlerden birinde bir silme seçeneği eklemesine rağmen, tek seçenek bu olduğundan arşivlenir.Faydalı olsa da, hayranlar Google’dan arşivden başka seçenekler eklemesini istiyorlar.

Android’deki yeni Gmail güncellemesi, kaydırma hareketlerini daha da çok yönlü ve üretken hale getiriyor. Android’deki Gmail uygulamasının en son güncellemesi şu anda yaygın bir şekilde kullanıma sunuldu.Kaydırma özelleştirme özelliğinin,güncellemeyle Android 5.0 Marshmallow gibi eski sürümlere bile daha önceden girmiş olduğunu fark ettik.

Gmail uygulamasında yeni kaydırma hareketi özelleştirme özelliğini denemek isterseniz, aşağıdaki adımları uygulayın:

Gmail uygulamasını açın ve ekranın sol üst köşesindeki menü düğmesine tıklayın.Burada ‘Ayarlar‘ üzerine tıklayın ve ardından ‘Genel Ayarlar’ seçeneğini seçin.

gmail-swipe-action

Bu menüden “Kaydırma Eylemleri” seçeneğine dokunuyoruz.

gmail-swipe-action

Burada “Sağa Kaydırma” ve “Sola Kaydırma” menüleri altından istediğimizi “Seç” fonksiyonuyla açarak eylem belirtiyoruz.

gmail-swipe-action-android

“Geri Ok” düğmesine basarak ayarlarımızı kaydedip geri dönmüş oluyoruz.

Görüldüğü üzere buradan eylemleri kontrol etmek bundan sonra epey kolay hale geldi. Artık e-postalarınızı istemsizce arşivlemek adına tek bir kaydırma hareketi ile silebilir veyahut değişik fonksiyonlar ile saniyeler içinde e-posta kutusunu düzenleyebilirsiniz.

728x90 Reklam