• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

31 Mayıs Tarihinde BlackBerry Messenger Kullanıcılara Veda Etmeye Hazırlanıyor

31 Mayıs Tarihinde BlackBerry Messenger Kullanıcılara Veda Etmeye Hazırlanıyor

Bir zamanların en meşhur mesajlaşma uygulamalarından biri olan BBM, çok yakın bir tarihte artık kullanıcılarına veda edecek. BlackBerry şirketinin geliştirdiği BlacBerry Messenger (BBM) 2005 yılından günümüze kadar aktif olarak rol alıyordu.

Köklü bir mesajlaşma uygulaması olarak hayatımızda önemli bir yer edinen BBM, sektörde çok önemli adımlar atmıştı. BlackBerry, kullanıcıların başka bir mesajlaşma uygulamalarını seçtiğinin farkına varmış olabilir. Bu nedenle de BlackBerry Messenger’ı kullanıma kapatmak için gün saymaya başladı.

BlackBerry Messenger, Diğer Uygulamaların Gerisinde Kaldı

Dünya genelinde önemli bir kullanıcı sayısına ulaşan Facebook Messenger, WhatsApp gibi uygulamaların yer aldığı piyasada tutunmak için büyük çaba harcayan BlackBerry Messenger ne yazık ki umduğunu bulamadı. Aslına bakarsanız yalnızca WhatsApp’ın bile tek başına ayda 1 milyarın üzerinde kullanıcıya hizmet veriyor olmasına karşılık, BlackBerry Messenger’ın başarısız olmasına şaşılmaması gerekiyor.

Elbette ki durum bu şekilde olunca BlackBerry firmasının BBM’yi kapatma kararı alması stratejik olarak ifade edilebilir. Eğer sizler de hala BlackkBerry Messenger’ı kullanmaya devam ediyorsanız, yavaş yavaş uygulamaya veda etmeniz gerekecek. Bir zamanların büyük mesajlaşma uygulaması olan BlackBerry Messenger, 31 Mayıs tarihinden itibaren artık kullanılmayacak. Bu yüzden BlackBerry Messenger, uygulamayı sona erdirmeden önce Google vasıtası ile geri ödeme alması söz konusu olabilir. Böylece verilerinizi dışa aktarmanız mümkün hale gelebilir.

728x90 Reklam