• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3294 Oyun

  • 131 Uygulama

2019 Model Akıllı Telefonlar ile Hayatımıza Girecek Yeni Özellikler Nedir?

2019 Model Akıllı Telefonlar ile Hayatımıza Girecek Yeni Özellikler Nedir?

Son zamanlardaki akıllı telefonların değişim süreci, belki de tasarım açısından özgünlük çabasını ortadan kaldırdı. Teknik bakımdan kat edilen yol bunun daha fazlasını ifade ediyor. 2019 yılında çıkacak olan akıllı telefonlarda olması beklenen özellikler nelerdir?

7nm İşlemci Mimarisinin Yayılması
2018 yılında 7nm ile üretilmiş işlemcileri yer alan telefonlar sürüldü. Birçok telefon markası bu teknolojiyi kullansa da 7nm’lik Snapdragon 855 kullanılan telefonların daha tanıtımı yapılmadı.

Etkin Yapay Zekâ ve Kendi Çipine Sahip Asistanlar
Huawei, Mate 10 ile P20 serisi telefonlarıyla akıllı cihazlara yapay zekayı kazandıran ilk üreticilerdendir. 2018 yılında başka üreticiler de onu takip etmeye başladı. Yalnızca kamera için birkaç iyileştirme ve genel kullanım etkilerde geliştirme yapan yapay zekâ çipleri gelecek yıl daha büyük işlere imza atması bekleniyor.

Uzun Batarya Ömrü
Akıllı telefon üreticileri, bataryayı küçültme alternatifini kullansalar dahi kullanıcılar bu durumdan memnun değil. Batarya kapasitelerinde artış yapılarak pil ömrünün uzaması sağlanabilir.

5G Teknolojisi
Akıllı telefon üreticileri, 5G çalışmalarını sürdürüyor. 2019 senesinde 5G destekli telefonları ilk defa piyasada göreceğiz. Yüksek hızlar sunacak olan 5G, Türkiye’de ne zaman kullanılabilir olacak orası net belli değil.

Gelişmiş Kablosuz Şarj
Uzun zamandır kablosuz şarj, mevcut bir teknoloji fakat standart halinde olan hızlı şarj teknolojilerine göre çok yavaş durumda. 2019 senesinde kablosuz şarj teknolojisinin daha hızlı ve güvenli olacağını belirtebiliriz.

Dayanıklı Tasarımlar
Ön ve arka tarafı camdan oluşan telefonlar son zamanlarda çok yaygın. Güzel görünüşü ve kablosuz şarj teknolojisine olanak sağlaması nedeni ile telefon üreticileri malzemede camı seçiyor. Bu da bazı dayanıklılık problemlerini de beraberinde getirmekte. 2019 senesinde üreticiler daha dayanıklı malzemeden üretilen telefonları kullanıcılarına sunacak.

728x90 Reklam