• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Samsung Galaxy Fold Bataryası Beklentilerin Üzerine Çıktı

Samsung Galaxy Fold Bataryası Beklentilerin Üzerine Çıktı

Dünya teknoloji lideri Samsung’un piyasaya çıkarmak için beklediği katlanabilir ekranlı akıllı cihazı Galaxy Fold, gerçekleştirilen kullanım testleri doğrultusunda çok iyi bir performans gösterdi.

Samsung firması, katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu olan Galaxy Fold’un bataryasını başka telefonlara kıyasla 380 mAh arttırıp 4.380 mAh durumuna getirdi. Akıllı telefonun, çift ekrana sahip olması da kullanıcıların batarya performansının az olma ihtimalini düşünmelerine neden olmuştu. Ancak bu durum beklenildiği gibi gerçekleşmedi. Galaxy Fold’un test aşamalarında kullanılmasından sonra paylaşılan ekran görüntülerine göre durum herkes için umut verdi. Tam şarjlı Galaxy Fold, 14 saat kadar kullanım olanağı sağlıyor. Tüm bu bilgiler elde edilene kadar yaklaşık olarak 2 saat kullanılan Chrome, Google ve 1,5 saat kullanılan Twitter uygulamaları dikkat çekiyor.

Yukarıda belirtilmiş olan bu rakamlar, ortalama bir telefon kullanıcısı için her gün Google, Chrome ve Twitter kullanım saati şeklinde ele alınabilir. Akıllı katlanabilir yeni telefonun büyük ekrana sahip olması da göz önüne alınırsa bu süre oldukça uygundur. Tabi ki kullanıcıların büyük bir oranının kullanmış olduğu WhatsApp, Instagram uygulamalarının bu testler esnasında kullanılmıyor olması bu sürenin daha da kısalacağını belli etmiş oluyor.

Cihazın Ekran Boyutu Batarya Kullanım Süresini Etkilemiyor

Gerçekleştirilen testler doğrultusunda Galaxy fold’un ekranında yapılan değişikliğin telefonun batarya kullanım süresinde herhangi bir değişiklik yaşanmadığını ortaya çıkarıyor. Bu durumun en büyük nedeni de Galaxy Fold’un Snapdragon 855 işlemci kullanıyor olmasıdır.

728x90 Reklam