• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3294 Oyun

  • 131 Uygulama

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabını kalıcı bir şekilde silmek ve tekrar açılmamasını sağlamak isteyen kişiler, hesaplarını kapatmak için dondurma işleminin yerine tamamen silmeleri gerekir. Bu yazımızda Facebook hesaplarını kapatmak isteyen ziyaretçilerimize, detaylı bir anlatım ile Facebook hesabını kalıcı olarak silme işlemlerini anlatacağız.

Facebook Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Facebook kullanıcılarının, hesaplarını tamamen silmeden  önce bilmesi gereken bazı önemli noktalar yer alıyor. Facebook’ta sayfa veya grubunuz mevcut ve tek yönetici sizseniz, hesapla beraber sayfa ile gruplarda silinir. Tabi ki sayfanın silinmesini istemiyorsanız ikinci bir yönetici eklemeniz mümkün. Ancak uygulamayı 14 gün beklemeden silmeyi istiyorsanız bunun mümkün olmadığını belirtmek gerekir.

Facebook’ta sildiğiniz hesap kesinlikle bir daha tekrardan açılmaz. Bu yüzden Facebook hesap silme işlemini uygulamadan önce kesin karar vermelisiniz. Hesabınızı silseniz dahi arkadaşlarınıza yolladığınız mesajlar kayıtlı olabilir. Bu mesajları, siz hesabınızı silseniz bile arkadaşınızda kayıtlı olarak kalacaktır. Bu durum Facebook’un tehdit, hakaret, şantaj vb. durumlar için almış olduğu bir güvenlik önlemidir.

Facebook hesabınızı sildiğiniz de diğer kullanıcılar profilinizi asla göremez. Ancak verilerin silinmesi uzun bir zaman alabilir. Hesabınızda yer alan fotoğraflar, videolar ve durum güncellemeleri yedek sistemde bulunur. Bütün verilerin yok olması için 90 gün beklemeniz gerekir. Bu süre 2 haftalık Facebook hesap silme işleminizden ayrı olarak ilerliyor.

Facebook Hesap Silme İşlemi

Hesabı silmeden ilk olarak hesabınızdaki uygulamaları silmelisiniz. Uygulama ayarlarını açarak burada bulunan bütün uygulamaları siliyoruz. Bunu yapmazsanız hesabınız kapanmıyor çünkü, hesapları silmenin ardından 2 hafta boyunca hesabınızda hareket olmaması lazım.

Facebook Hesabını Kalıcı Silme İşlemi

Uygulamaları kaldırdıktan sonra sırası ile Ayarlar – Genel – Hesabı Yönet butonlarına basıyoruz. Ardından ise ”Hesabın Silinmesini Talep Et” butonuna tıklıyoruz. Açılacak pop-up penceresine güvenlik kodu ile şifrenizi girdikten sonra Facebook hesap silme işlemini tamamlamış oluyoruz.

Hesap silme işleminin ardından 2 hafta süresince hesabınızı kesinlikle açmayın. Yoksa hesap silme işleminiz sıfırlanır ve tekrardan hesap kapatma işlemi ile uğraşmanız gerekir.

728x90 Reklam