• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Apple, iPhone XR fiyatını Japonya’da düşürmek zorunda kaldı

Apple, iPhone XR fiyatını Japonya’da düşürmek zorunda kaldı

Apple’ın kalelerinden biri olan Japonya’da dahi iPhone XR fiyatları indirime girdi. Geçen haftalarda ortaya atılan iddialarda olduğu gibi bu hafta sonu Japonya’da iPhone XR fiyatı 36.000 Japon yeninden 24.000 Japon yenine düştü.

Elbette ki bunlar telefon operatörlerinin sunduğu kontratlı fiyatlardır. Gerçeğinde Apple telefon fiyatları Japonya’nın dev operatörlerinden biri olan NTT DoCoMo tarafından izlenen politika sebebiyle dolaylı yönden düşürüldü.

Testler Doğrultusunda iPhone XR, iPhone Xs’den Daha İyi

Şayet diğer operatör ile tedarikçiler de bu yolda devam ederse, Apple yerel tedarikçileriyle uygulanacak olan indirim politikaları iPhone XR’nin satışlarındaki sabitliği ortadan kaldırabilir. Apple’ın kalesi olarak Japonya dikkate alındığı takdirde yapmış oldukları ataklar Pazar paylarını koruyabilmek için uygun bir adım.

Japon iPhone kullanıcıları, XR ile Xs modellerinde yer alan Face ID özelliğine karşılık ısrarlı bir şekilde iPhone 8 ve İPhone 8 Plus cihazlara daha fazla ilgi göstermekteler. Yüz tanıma özelliği ile ekran tasarımı Japon kullanıcıları ikna etmeye yetmemiş.

iPhone XR Fiyatı Uygun Olmasına Karşılık Satış Rakamları Beklenildiğinden Az

Bu işin en enteresan yönlerinden biri sanki iPhone X ile beraber yeni çıkan özellikler hiç olmamış gibi bu akımın bütün dünyada yayılması ve iPhone 8 ile iphone 8 Plus’ın üretimlerinin her geçen gün çoğalması.

Son zamanlarda piyasada değer kaybettiği yönünde haberler ile gündeme gelen Apple, önümüzdeki zamanlarda değişecek fiyat politikalarıyla kendisini toparlayabilecek mi bilmiyoruz.

728x90 Reklam