• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

WhatsApp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayından beri tarayıcı üzerinden kullanılabilen WhatsApp Web sürümünü duyurmuştu. Dünyadaki popülerlik seviyesi yüksek olan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı kesimine Web’ten de erişim imkânı veriyor. Sizler de WhatsApp kullanıcısıysanız ya da kullanmak istiyorsanız zengin bir deneyim için WhatsApp’ı hem bilgisayarınız sayesinde hem de telefonunuz yardımıyla erişim sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web, aslında telefonunuzdaki WhatsApp’ tan farksızdır. Kullandığınız WhatsApp uygulamasının sadece bilgisayardan kullanım imkanıdır. Hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızla birlikte WhatsApp’ı kullanabiliyorsunuz hem de aynı anda yapabilirsiniz. WhatsApp üzerinden gönderim yaptığınız ya da geri bildirim aldığınız bütün mesaj ya da veriler senkronizeye uğrayarak bu verileri telefon ve bilgisayarınızdan görebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

WhatsApp Web İçin Ne Gereklidir?

WhatsApp Web’i kullanmak için ilk olarak telefonunuzun işletim sistemi: Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry OS veya Nokia Symbian 60 sahip olmalıdır. Bu işlem sistemine sahip telefonlarınızda ise WhatsApp uygulamasını kullanılıyor olmalıdır. Bununla birlikte bilgisayarınızda web tarayıcılarından: Windows Edge, Safari, Chrome, Opera veya Firefox gibi herhangi birinin yüklü olması gerekmektedir. Bu arada WhatsApp Web’i kullanmak için telefonunuzda WhatsApp uygulamasının en yeni, güncel sürümün yüklü olması gerekmektedir.

WhatsApp Web’i Açmak İçin Ne Yapmalıyız?

1- Bilgisayarınızın web tarayıcısına web.whatsapp.com adresini aratalım ve o adrese gidiniz

2- Telefonunuzdan WhatsApp mesajlaşma uygulamasını açın.

Android İşletim Sistemleri için; WhatsApp Sohbetler >>WhatsApp Menü >>WhatsApp Web’e gidiniz.

iOS İşletim Sistemleri için; WhatsApp Ayarlar komutundan >> WhatsApp Web’e gidiniz.

Windows Phone İşletim Sistemleri için; WhatsApp Menü >> WhatsApp Web’e gidiniz.

Nokia Symbian 60 İşletim Sistemleri için; WhatsApp Menü >> WhatsApp Web’e gidiniz.

BlackBerry OS İşletim Sistemleri için; WhatsApp Uygulamasından ekranı yukarıdan aşağıya çekiniz >> WhatsApp Web’e gidin.

Bilgisayar Web tarayıcısından WhatsApp’ın internet sayfasını açalım. Sayfa açıldıktan sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açalım. WhatsApp>>Ayarlar ya da işletim sisteminize göre telefonunuza göre o bölüme gidelim ve WhatsApp Web seçeneğine dokunalım.

Bilgisayarınızın Web tarayıcısında WhatsApp Web sayfasında karşınıza QR kodunu almak için telefonunuzu bu ekrana okutun yazısı bulunmaktadır. Telefonunuzun kamerasını tamamen odaklayarak taratalım. QR kodunu tarattığımızdan sonra artık tüm iletilerinizi hem bilgisayarınızdan hem de telefonunuzda WhatsApp’ı kontrol ederek elde edebilirsiniz.

728x90 Reklam