• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3204 Oyun

  • 131 Uygulama

WhatsApp Durumu Artık Facebook Hikayelerde Paylaşılabilecek

WhatsApp Durumu Artık Facebook Hikayelerde Paylaşılabilecek

Meşhur sosyal medya platformu Facebook, hikayeler özelliğini yeniden canlandırabilmek adına WhatsApp kullanıcılarının durumlarını Facebook Hikayeler’de paylaşma olanağı sunacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, sahibi bulunduğu meşhur anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı iyileştirme mücadelesini tüm hızla sürdürüyor. WaBetalnfo’nun açıkladığı bilgiler doğrultusunda firma, servisleri arasında çapraz bir şekilde platform paylaşım özelliğini çok daha ileri seviyeye getirmeyi amaçlıyor.

Bilindiği üzere Facebook, geçen sene kullanıcılarına sunmuş olduğu yeni bir özellikle Instagram kullanıcılarının paylaşmış oldukları hikayeleri yalnız tek bir tuşla Facebook hikayelerde paylaşabilmelerine imkan sağladı. Buna benzer bir özellik de şimdi WhatsApp durumu için gelecek.

WaBetalnfo’nun atmış olduğu Tweet’e göre Facebook, çok yakın bir zaman içerisinde kullanıma sunacağı yeni özellikle WhatsApp kullanıcılarının paylaştıkları durumları aynı Instagram hikayelerdeki gibi sadece tek bir tuşla Facebook Hikayeler’de paylaşımlara izin vermeyi planlıyor.

Hikayeler Hayatımıza Instagram’la Birlikte Girdi

Facebook, Snapchat’ten ilham alarak hikayeler özelliğini ilk defa sosyal medya platformu Instagram’a gelmesini sağlamıştı. Bu özellik Instagram’da oldukça fazla ilgi görünce Facebook’ta da aynı durum yaşanılır sanıldı. Ancak Facebook Hikayeler çok az kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Bu durum Facebook ekibi tarafından araştırılmaya alındı ve kullanıcıları Facebook Hikayeler’e çekebilmek için bazı yöntemler deneniyor. İleri ki zamanlarda Facebook bu durumu kurtarabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Ayrıca bu yenilik ile birlikte Whatsapp durum güncellemelerinde patlama yaşanacağı düşünülüyor.

728x90 Reklam