• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3294 Oyun

  • 131 Uygulama

Uzay Ülkesi Asgardia’nın Vatandaşlık Ücreti Netlik Kazandı

Uzay Ülkesi Asgardia’nın Vatandaşlık Ücreti Netlik Kazandı

2016 senesinde tarihin ilk uzay ülkesi olarak kurulmuş olan Asgardia, vatandaşlık için senelik ücret istiyor. Bu karar Asgardia’nın parlamentosu tarafından kabul edildi.

Parlamento Başkanı, vatandaş olmak için başvuranlar bundan sonra 100 Euro’luk senelik ücret ödemesi gerekecek. Parlamento Başkanı Lembit Öpik konu hakkında şunları ifade etti;

‘’Vatandaşlık ücreti tüm milletimizin geleceğine katkı sağlayacak. Bu yeni gelişme politik, ekonomik ve bilimsel faaliyetleri başlatmak ve milletimizin kurucusu olan Dr. Igor Ashurbeyli’nin hedefine doğru ilerleyebilmek adına önemli rol oynayacaktır. 2043 yılında kalıcı Ay yerleşmesi olarak bahsediyor.’’

Asgardia’nın ilk kademesi 2017 yılının kasım ayında fırlatılan Asgardia-1 uydusu ile başladı. 2,8 kg ağırlığında küp uydu olan Asgardia-1, şimdilerde yörüngede aktif olarak çalışır vaziyette. Ashurbeyli’nin ileri ki planları arasında yörüngede uzay istasyonu kurarak Ay’da uzay üssü inşa etmektir. Ayrıca Mars’a insan gönderebilmek için büyük planlarının yer aldığını dile getirmişti. Tabi ki bu planların hayata geçirilebilmesi için maddi sorunlar sebebi ile uzun seneler alabilir.

IQ Testi İsteyecek
Mimarlar, insanlık için büyük rol oynayacak diye nitelendirdikleri Asgardia için dünyamızın yetenekli, yaratıcı ve bilgi kişilerinin bulunması gerektiğinin vurgusunu yaptı. Uzay ülkesi Asgardia, 2016 senesinde kuruldu ve binlerce kişinin gözlerini üzerine çekmesini başardı.

Uzay ülkesine vatandaşlık için başvuruda bulunanlar arasında birinci sıralarda yer alan ülkelerin başında Türkiye geliyor. Asgardia’nın internet sitesi üzerinde bulunan bilgilere göre en fazla başvuru 31 bin 853 ile Çin’den yapıldığı dile getiriliyor.

728x90 Reklam