• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3235 Oyun

  • 131 Uygulama

Snapdragon 855’in Muhteşem Performansı Göz Dolduruyor

Snapdragon 855’in Muhteşem Performansı Göz Dolduruyor

Hawaii’de gerçekleşen Qualcomm Summit etkinliklerinde markanın en güçlü işlemcilerinden biri olan Snapdragon 855 hakkında ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Belirtilen veriler doğrultusunda Snapdragon 855 işlemcisinin performansı ile alakalı ayrıntılar belli oldu.

Qualcomm’un yeni nesil işlemcisinde Samsung, Huawei ve Apple’ın yeni işlemcileri gibi yapay zeka kısmına da çok fazla odaklanmış durumda… Üretim teknolojisinin ve mimari güncellemelerin geliştirildiği 855, 5G performansı ile yapay zekâ ile de ön planda yer alıyor.

Kyro 485: temeli ARM CPU’ya sayalı olan Kyro 485 çekirdekleri ile beraber eşsiz bir performans sunmayı amaçlayan Qualcomm çok fazla iddialı bir çıkış yapıyor. Daha önceki nesil Kyro çekirdeklerin performansı ile alakalı yapılan kıyaslamaya göre Kyro 485 çekirdeklerinin %45 daha hızlı olacağı öngörülüyor. Snapdragon 855 işlemcisinin çekirdek dağılımı şu şekildedir;

3 tane 2.4 GHz’lik Çekirdek: Qualcomm’un yeni nesil işlemcisinde yer alacak çekirdekler, en zor olan görevleri dahi üstlenebilecek.

1 tane 2.8 GHz Hızındaki Çekirdek: 855 işlemcisinde bulunan adı geçen bu çekirdek, 2.84 GHz’e kadar çıkmakta. Cihazı çok fazla zorlayacak olan işlemlerde devreye giren bu çekirdek cihazın çok daha verimli şekilde çalışmasına yardımcı olacak.

1.8 GHz Hızında Çalışan 4 tane Çekirdek: Telefonun gündelik ya da sıradan işlemlerini yapabilmesine olanak sağlayacak. Bütün bunların dışında paylaşılan bilgilere göre Snapdragon 855 işlemcisinde bulunan Adreno 640 grafik birimi daha önceki nesil Adreno 630’dan Vulkan 1.1 desteği ile %20 çok daha hızlı ve güçlü olduğu iddia ediliyor.

728x90 Reklam