• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3245 Oyun

  • 131 Uygulama

Samsung: 10 Yıl Daha Piyasada Lider Olacağını Duyurdu

Samsung: 10 Yıl Daha Piyasada Lider Olacağını Duyurdu

Son zamanlarda akıllı telefon satışlarında azalmalar yaşanıyor olsa da dünya lideri Samsung, bütün bunlara rağmen piyasadaki lider durumunu 10 yıl daha devam ettireceğini iddia ediyor.

Samsung Mobile CEO’su, Fransa’da bir gazeteye yaptığı röportaj doğrultusunda katlanabilir akıllı telefonları Galaxy Fold ile akıllı cihaz endüstrisinin geleceği hakkında bazı ipuçları açıkladı. Tüm dünya genelinde kıllı telefon kullanıcılarının ne yazık ki akılı telefonlara olan ilgisinin azaldığını dile getirdi.

Kullanıcılar artık akılı telefonları, büyük ve dikdörtgen cam olarak görmeye başladıklarını ve katlanabilir akıllı telefonların tam da bu anlamda yeni bir çağ yarattığını ifade etti.

Geçen günlerde Samsung tarafından paylaşılan 2019 senesi ilk çeyrek finansal raporuna göre gelirler, geçen yıla oranla %60 azalış gösterdiği saptandı. Hatta Samsung’un en büyük gelir kaynağı olan bellek yongalarının fiyatlarındaki azalış da kaybın daha çok olmasına neden oldu. Samsung mobile CEO DJ Koh, son 4 senenin en büyük gelir kaybının yaşanmasına karşılık Samsung’un 10 sene daha akıllı telefon piyasasının zirvesinde olacağını hedeflediklerini belirtti.

Samsung CEO’sunun Açıklamaları

CEO DJ Koh’a göre, Samsung’un akıllı telefon piyasasının lideri olarak müşterilerine gelişmiş yeni hizmetler sunmaya devam edeceklerini açıkladı. Tüketicilerin taşınabilir özelliğini yitirmeden büyük ekranlı akıllı cihazlar talep ettiğini de sözlerine ekledi. Özellikle Galaxy Fold’un bu anlamda çok önemli bir gelişme olacağının da altını çizdi.

728x90 Reklam