• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 2810 Oyun

  • 129 Uygulama

IPhone XI İçin Yeni Konsept Videosu Paylaşıldı

IPhone XI İçin Yeni Konsept Videosu Paylaşıldı

Yeni IPhone için birbirinden farklı konsept tasarımları ortaya çıkmaktadır. İPhone’larda yer alan çentik, birçok modelde karşımıza çıkan görüntüyü bizler ile buluşturuyor. Adı geçen bu görüntü, IPhone’larda artık bir klasik halini alsa da başka telefon üreten şirketler bu çentikten kurtulabilmek adına değişik bazı yöntemler aramaya başladı.

Tasarımcı Hasan Kaymak, bu durumu daha önceden fark etmiş olacak ki yeni tasarımlarında çentik kullanmak yerine daha değişik çözümler ortaya koydu.

Yeni IPhone Yeni Konsept

Akıllı telefon üreten şirketler, çentik dışında bazı çözümler de kullanıyor. Çoğunlukla sadece ön kamera için çözüm üretmeler başlıyor. Fakat Apple’ın bu anlamda başka şirketlerden ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği bulunuyor. Bu özellik; Face ID tarayıcılarıdır.

Genellikle Samsung Galaxy S 10’larda karşımıza çıkan yuvarlak deliklerin içine bu tarayıcıların girmesi söz konusu değildir. Ancak Hasan Kaymak, deha çok geniş ekran boşluğu sayesinde kamerayı ve bu tarayıcıyı çoktan ekrana yerleştirmeyi başarmış durumda.

Apple’ın son akıllı teknolojileri ekrana gömülü olan bir parmak izi okuyucuyu da alternatifleri arasında olmasını sağlayabilir. Ancak unutmamak gerekiyor ki bu tasarım yalnızca bir hayran tasarımıdır. Bu nedenle ne kadar gerçek olup olmadığı hakkında henüz net bir bilgi yok. Fakat binlerce kullanıcının dert ettiği çentik tasarımları için harika bir çözüm olduğunu söylemek mümkün. Söylentiler henüz netlik kazanmadı. Milyonlarca iPhone kullanıcısı, Apple tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor.

728x90 Reklam