• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 2802 Oyun

  • 129 Uygulama

IPhone 6 Bataryası Patladı: 1 Çocuk Yaralı

IPhone 6 Bataryası Patladı: 1 Çocuk Yaralı

IPhone bataryasının içerisinde ne olduğunu merak eden 15 yaşındaki bir çocuk, telefonun bataryasını kıvırmaya çalıştı. Çocuğun bu merakı bataryanın yüzünde patlamasına neden oldu.

15 yaşındaki Jay Watson adındaki çocuk, Avustralya’nın Moreton Bay bölgesinde ikamet ediyordu. IPhone 6 bataryasının içerisinde ne olduğunu merak etmesi üzerine bataryayı kıvırmaya çalıştı. Gerçekleştirdiği bu tehlikeli çalışma, Jay Watson’un elinde patladı. Bu olayın ardından yüzünde yanıklar meydana gelen çocuk hemen tedavi altına alındı. Gerçekleşen patlama yüzüne çok yakın bir yerde yaşandığı için Jay Watson kör olma riski taşıyor.

Bu olayın ardından hazırlanan raporların sonucu patlayan batarya, yaşanan olay esnasında cihazın içerisinde yoktu. Dahası çok fazla ısınma veya üretim hatası gibi problemlerde yoktu. Cihazın patlaması Jay Watson’un pili kıvırmasından dolayı olduğu saptandı. Olay esnasında Watson, öncelikle sarı renkte ışık patlaması gördüğünü dile getirdi. Daha sonra bataryanın hemen alev aldığını söyledi.

Dünya lideri Samsung’un da batarya problemleri sebebi ile Galaxy Note 7 modelini piyasadan toplatmasından sonra alev alan veya patlayan akıllı cihazların bataryaları gündemde uzun süre kalmayı başardı. Ancak bütün teknolojik ürünler Lityum-İyon batarya tercih ediyor ve bu bataryaların ne yazık ki patlama riski yer alıyor. Dolayısıyla bilinçsiz bir şekilde asla bataryalar ile çok fazla uğraşmamaya çalışın.

Herhangi bir sorunda yetkili merkezlere cihazınızı teslim edin ki sizde buna benzer sorunlar yaşamayın.

728x90 Reklam