• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3276 Oyun

  • 131 Uygulama

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde sosyal ağlar oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bununla birlikte olarak sosyal medya uygulamalarında hesap açıyoruz. Fakat kimi zaman beğenmediğimizden kimi zaman bizi fazla meşgul ettiğinden kimi zaman ise diğer sebeplerden dolayı hesabımızı silmek zorunda kalabiliyoruz. Hesap silme işlemi, her sosyal medya uygulamasında farklı olduğundan dolayı birçok zaman istesek bile hesabımızı silemiyoruz. İşte bu yüzden bugün siz değerli Apkcell ziyaretçileri için ”Instagram hesap silme işlemi nasıl yapılır?” detaylı bir şekilde anlatacağız.

İlk olarak hesabınızı silmeden önce Instagram üzerinden paylaşımda bulunduğunuz fotoğraflarınızı saklamayı düşünebilirsiniz. Bunlar için izlemeniz gereken yol haritasını sizler ile paylaşacağız.

Instagram Hesabını Kapatma

https://instagram.com/accounts/remove/request bağlantısına gidin. Ardından açılan sayfada oturumunuz açık değilse, oturum açmanız gerekecektir. Oturum açtıktan sonra yeniden yukarıda yer alan bağlantıya tıklayın. ‘’Gitmeden önce lütfen bize sebebini söyle’’ kısmının yan tarafında yer alan kutucuktan hesabınızı neden sildiğinizi belirtmeniz gerekli.

Instagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi

Hesabınızı neden sildiğinizi belirttikten sonra hesabınızı silmek istediğiniz ana bölüm karşınıza gelecek. Burada şifrenizi girdikten sonra ”hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın.

Bütün bu işlemleri yerine getirdikten sonra hesabınız silinecek. Fakat unutulmaması gereken şey silmiş olduğunuz kullanıcı ismini asla bir daha kullanamazsınız. Eğer Instagram kullanıcı politikasında bir değişiklik yapmaz ise, yeniden aynı kullanıcı adıyla hesap açmanız mümkün değildir. Hesabınızı silmeden önce kesinlikle fotoğraflarınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz. Hesabınızı silip silmeme konusunda kararsız kalıyorsanız, bir süre için hesabınızı dondurma işlemini yapmanız mümkün. Bu şekilde kararınız değiştiği sürece yeniden hesabınıza girebilir ve aktif hale getirebilirsiniz.

728x90 Reklam