• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

iMessage Bilinmeyen Numara Mesajlarını Engelleme

iMessage Bilinmeyen Numara Mesajlarını Engelleme

IOS cihazlarınızda kullandığınız iMessage uygulamasında istediğiniz kişi engellemek çok basit. Engellemek dışında isimsiz gönderenden gelen mesajları filtreleyebilirsiniz. Ayrıca spam veya istenmeyen mesajları bildirebilirsiniz.

iMessage Telefon Numarası Veya Kişi Engelleme

Bu işlem çok basittir ve birkaç yolu vardır. Ayrıca bir telefon numarasını veya kişiyi engellediğinizde bu kişiler size sesli mesaj bırakabilirler. Ancak size bildirim gelmez ve gönderdikleri mesaj iletilmez.

Telefon Numarası İle Engelleme

Cihazınızın sona aramalar bölümünde iken engellemek istediğiniz kişinin veya numaranın yanındaki “i” ye benzeyen simgeye dokunun. Ekranın alt kısmında bulunan bu arayanı engelle yazısına dokunun.

FaceTime İle Engelleme

FaceTime uygulamasında iseniz numara engellemek çok basit olacaktır. Engellemek istediğiniz numara veya kişinin yanındaki “i” ye benzeyen işarete dokunun. Ve ekranının alt kısmında bulunan bu arayanı engelle yazısına dokunun.

Mesajlar İle Engelleme

Size mesaj atmış birini engellemek için mesajlar uygulamasını açın. Engellemek istediğiniz numara veya kişi ile olan yazışmayı açın ve “i”ye benzeyen simgeye dokunun. Yine ekranın alt kısmında bulunan bu arayanı engelle yazısına dokunun.

Engellediğiniz Kişi Veya Numaranın Engelini Kaldırma

Eğer telefon ile engellediyseniz Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme kısmına gidin.

FaceTime ile engellediyseniz Ayarlar > FaceTime > Engellenenler kısmına gidin.

Eğer mesajlar ile engellediyseniz Ayarlar > Mesajlar > Engellenenler’e gidin.

Ve engellemesini kaldırmak istediğiniz numaranın engelini kaldırın. Bu kısımlardan hem hızlıca engellediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz hem de yeni bir numarayı engelleyebilirsiniz.

Bilinmeyen Gönderenlerden Gelen iMessage’ları Filtreleme

iMessage ile kişi listenizde ekli olmayan tanımadığınız kişilerden gelen mesajları filtreleyebilirsiniz. iMessage mesajlarını filtrelemek için cihazınızın ayarlar kısmına gidin. Ayarlardan ise Mesajlar kısmına giderek “Bilinmeyenleri filtrele”‘yi açın. Mesajlar uygulamasında “Bilinmeyen gönderiler” adı altında bir sekme görürsünüz filtrelenen kişilerden yani tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar burada görünür ve size bildirim gelmez.

iMessage’de Sizi Rahatsız Eden Spam Veya Rahatsız Edici Mesajları Bildirmek

Sizi rahatsız eden bir mesaj geldiğinde yada bir kişi rahatsız edici bir şekilde spam yaptığında bu kişileri bildirebilirsiniz. Kişi listenizde olmayan birinden bu tarz mesajlar aldığınızda mesajın altında istenmeyen yap diye bir yazı görürsünüz buna dokunduğunuzda Sil ve istenmeyen yap diye bir seçenek gelir. Bu seçeneği yaptığınızda gönderenin mesajı ve bilgileri Apple iletilir ve mesaj aygıtınızdan silinir.

728x90 Reklam