• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Güçlü Sinyal Hızlı İnternet İçin İpuçları

Güçlü Sinyal Hızlı İnternet İçin İpuçları

Güçlü Sinyal Hızlı İnternet bağlantısı sağlayamıyor musunuz? Hatta bazı odalarda internet bağlantınız hiç mi olmuyor? O zaman bu ipuçları size büyük fayda sağlayacak.

Güçlü sinyal hızlı bir internet akışına sahip olmak için gereken altı temel unsur bulunmaktadır.
İnternet Hızının Önemi

Yaşamış olduğumuz ülkede bir çok internet sağlayıcısı bulunmaktadır. İnternet hızı kullanılan bant genişliğinin, evde interneti kullanan kişi sayısının ve modemin interneti dağıtma gücüne göre değişmektedir. Standart bir internet kullanıcı için 8Mbps’lik bir internet akışı kullanıcı için yeterlidir. Öte yandan konforlu bir internet kullanıcısı minimum 16Mbps’lik bir internet akışına sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılan modemin markası ve internetin uyumlu olması gerekmektedir.

Trade Island v2.10.5 FULL APK – TAM SÜRÜM

İNDİR
Modemin Bulunduğu Yer

Günümüzde kullanılan akıllı cihazların çoğu WiFi üzerinden internete erişim sağlanmaktadır. 2×2 300Mbs kablosuz internet hızını sağlayan bir modem için WiFi uzaklık değeri 2duvar arası kadardır. Bu sebeple kullanılan modemin türü çok fazla önem arz etmektedir. Modemin üzerinde bulunan anten sayısı sinyalin geçebileceği duvar sayısını göstermektedir. Bunun sebebi modemin akıllı cihazlar ile yaptı iletişim frekans değerinin uyuşması gerekmektedir aksi takdirde internetin çekim kuvvetinde düşüklük yaşanabilir.

Sinyal Karmaşası

Modeminizin çevresinde bulunan frekans yayabilen araç gereçler, modeminizin sinyal seviyesini düşürebilir. Örnek verecek olursak bluetooth özelliği kullanan cihazlar, mikrodalga fırın gibi bir çok araç gerek bulunmaktadır. Aynı zamanda kullanılan kablonun uzunluğu sinyalin kopma tehlikesini de arttırıcı bir özellik olarak algılanması gerekmektedir. Bu durumdan en çok rahatsız olabilecek kişiler çoğunluk olarak oyun oynayan ve online film izleyen aynı zamanda indirme yapan kullanıcılardır.

Elektrik Hattı

Modeminiz ile kullandığınız bilgisayar arasında çok fazla mesafe olmasından yakınıyorsanız ZyXEL Powerline çok işinize yarayacaktır. ZyXEL Powerline elektrik prizlerine takabileceğiniz bir internet sağlayıcı adaptörüdür. Bu adaptör ile 500Mbps’ye varan internet hızını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Hopeless The Dark Cave v2.0.01 MOD APK – PARA HİLELİ

İNDİR
WiFi Dağıtıcı/Çoklayıcı

Evlerde veya ofislerde çok geniş alanda bir internet ağı oluşturmak istiyorsanız bulunduğunuz yerdeki odalara WiFi dağıtıcı/çoklayıcı koyup kullanabilirsiniz. Nedir bu WiFi dağıtıcı/çoklayıcı ? Adı üstünde sahip olduğunuz interneti daha geniş alanlarda kullanmanızı sağlayan bir araçtır. Ancak uyarmak istediğim bir nokta var WiFi dağıtıcılar %100 verimlilik sağlayamayabilir. Bunun sebebi modeminizin WiFi dağıtıcıya yolladığı frekansları alıp biraz daha uzak mesafeye dağıtacağından dolayı sinyal gücünde düşüklük yaşanacaktır.

Brothers in Arms 3 v1.4.9a MOD APK – MEGA HİLELİ

İNDİR
728x90 Reklam