• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Google, Haritalar’dan Para Kazanmayı Planlıyor

Google, Haritalar’dan Para Kazanmayı Planlıyor

Toplamda 1 milyar kişinin kullanmış olduğu Haritalar uygulamasından Google, para kazanmayı hedefliyor. Şirket, sponsorlu listeleme gibi yöntemler ile uygulama üzerinden para kazanmayı amaçlıyor.

Google’ın Haritalar özelliği dünya genelinde 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcılar, gidecekleri yerler hakkında detaylı bilgi almak ve yönlerini bulmak için bu uygulamayı tercih ediyor. Google’da bundan sonra Haritalar özelliği üzerinden para kazanmayı hedefliyor. Ancak, bu servisi yine kullanıcılara ücretsiz olarak sunacak olan teknoloji lideri, eskiden arama motorunda olduğu gibi haritalarda da para kazanmaya başlayacak.

Google Haritaların Özellikleri

Bundan sonra Google Haritalar üzerinden çeşitli sponsorlu içerikler de yer alacak. Kısa bir zaman içinde çıkacağı düşünülen bu özelliğin, sponsorlu olan mekanları göz önüne çıkaracak. Fakat, reklamların yoğun olarak kullanılacağı ele alınırsa uygulama üzerinde nasıl etki oluşturacak göreceğiz.

Ayrıca Google, uygulama üzerinden kişiselleştirilmiş öneriler, reklamlarla da para kazanabilecek. Mesela 300 km’de bir benzin alıyorsanız, uygulama siz benzinlik aramadan önce harita üzerinden benzin istasyonlarını işaretleyerek size tavsiyelerde bulunacak.

Google’ın zaman içerisinde bu uygulamadan para kazanmayı planlaması hiç şaşırtıcı bir durum değildir. Dünya devinin atacağı adımlar ile uygulamadan para kazanabilmek için hangi yöntemleri takip edeceği çok yakın zamanda ortaya çıkacak.

Google Haritalar uygulaması kullanıcıların hayatını kolaylaştırdığı için fazla tercih ediliyordu ama sponsorlu reklamların yoğunluğu kullanıcılar tarafından nasıl bir etki yaratacağı merak konusu…

728x90 Reklam