• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Getcontact Numara Ve Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Getcontact Numara Ve Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda getcontact adlı bir uygulama gündeme geldi ve insanlar tarafından yoğun ilgi gördü. İnsanların kafasındaki asıl soru ise nedir bu ?

Getcontact Nedir?

Arama engelleme, bilinmeyen numaraları perdeleme tanıdığınız kişileri keşfet özelliği yardımı ile bulma ve benzeri birçok özelliği içerisinde barındıran bu uygulama sizden telefon numaranız ve rehber bilginizi istiyor ve size yukarıda saydığımız özellikleri sunuyor. Uygulamanın asıl amacı numaraları engellemek için filtre koymak.

Getcontact Nasıl Kullanılır?

Android ve iOS cihazlarız üzerinden uygulama indirme sisteminize girip getcontact yazdığınızda uygulamaya ulaşabilir ve kayıt olarak kullanıma başlayabilirsiniz. Uygulamanın sizden istediği kişisel bilgileri verdiğiniz taktirde size hizmetini sunuyor ancak isterseniz hesabınızı daha fazla hizmete ulaşmak için ücret karşılığında yükseltebilir ve istediğiniz tüm hizmetlere ulaşabilirsiniz.

Getcontact Tartışmaları

Uygulamanın bir anda yükselmesi ile birlikte düşüşü de geç kalmadı. Kullanıcılar tarafından şikayet yağmuruna uğrayan uygulama üzerinde sayısız suçlama mevcut. Bu suçlamaların çoğu uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra başka ülkelerden gelen aramaların arttığı, değişik dolandırıcılık vakalarının arttığı yönde. Bunun üzerine kullanıcılar uygulamayı telefonlarından silse de hesaplarının hala kalmasından dolayı bir çözüme ulaşamıyorlar. Güvenlik açıklarının artması kullanıcıların birçok uygulamaya karşı güven problemi yaşamasına da neden oldu.

Getcontact Hesap Silme

Şimdilerde ise gündemi meşgul eden bir diğer olay bu hesaplar nasıl silinir ve uygulamadan tamamıyla nasıl kurtulunur? Mağduriyetin artması sonucunda internet üzerindeki tüm adreslerde bu sorunun cevapları aranmaya çalışıldı ve kullanıcılar bu adreslere ilgisini gösterdi. Ancak farklı adresler aracılığıyla yapılan işlemler sonucu tehlike eskisinden de daha fazla arttı. Sonunda televizyonlarda da haberlere uygulamanın çıkması sonucunda numara ve hesap silme linki paylaşıldı. https://www.getcontact.com/tr/unlist adresine girdiğinizde hesabınızı güvenli bir şekilde silebiliyor ve numaranızı yeniden korumaya almış olabiliyorsunuz.Sizden istenilen işlemleri uyguladıktan sonraki 24 saat içerisinde tamamlanacak.

Şirkette Güvenlik Açığının Farkında

Güvenlik açığının farkına varan şirket birtakım açıklamalarda bulunarak kullanıcılardan özür diledi. Aynı zamanda uygulamalarını indirme sistemlerinden kaldırdı. Uygulama mağdurları ise bu tarz uygulamaların güvenlik açısından denetiminin yeterli olmadığı ve daha sık, detaylı denetimlerinin yapılmasını talep etti.

728x90 Reklam