• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 2789 Oyun

  • 129 Uygulama

Apple, 5,4 İnç Ekranlı Kompakt IPhone mu Geliştiriyor?

Apple, 5,4 İnç Ekranlı Kompakt IPhone mu Geliştiriyor?

Tayvan’dan ortaya atılan iddialara göre Apple, kompakt IPhone modeli talep eden kullanıcılarının isteklerini değerlendirdi. 5,4 inç ekrana sahip yeni bir IPhone modeli üzerinde çalışmalar başlattı.

İlk başta Samsung olmak kaydı ile hemen hemen bütün akıllı cihaz üreten şirketler, cihazların ekran boyutlarını büyütmeye başladı. Ancak Apple, uzun zamandır küçük ekranlı ve kompakt akıllı cihazlar üretmesini sürdürdü.

Bununla beraber piyasa trendleri karşısında daha fazla dayanamayan Apple şirketi, IPhone X ile 5,8 inç ekranlı modelini IPhone Xs Max’le birlikte 6,5 inç ekranlı IPhone modelini kullanıcılarına sundu. Büyük ekrana sahip IPhone modelleri, birçok Apple kullanıcının hoşuna gitmiş olsa bile çok uzun zamandır kompakt IPhone modellerine alışan kullanıcıları da Apple markasının IPhone SE 2 modelinin lansmanını yapması talep ediyor.

Şimdiye kadar birçok iddia ortaya çıksa da tek elle kullanımı kolay tam ekranlı IPhone SE 2 modeli satışa sunulmadı. IPhone SE 2’yi merakla bekleyen kullanıcıların heyecanlanmasını sağlamayan birtakım gelişmeler oluyor.

2020 Yılında 3 Yeni IPhone Modeli Geliyor

Tayvan’da bulunan Apple tedarik parça zincirinden elde edilen bazı bilgilere göre 2020 yılından itibaren OLED ekranlı 3 yeni IPhone modeli geliyor. Ayrıca bu modellerin ekran boyutları da 6,67 inç, 6,06 inç, 5,42 inç olacağı ifade ediliyor.

Tayvanlı bazı kaynaklar, IPhone SE 2 yerine de gelmesi düşünülen 5,42 inç ekranlı yeni IPhone’nun lansmanını yapacak. Bu cihazın tek elle kullanımı bazit olacak ve çerçevesiz bir ekrana sahip olacak.

728x90 Reklam