• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

AnTuTu, Kasım Ayının En İyi Android Telefonları

AnTuTu, Kasım Ayının En İyi Android Telefonları

AnTuTu, her ay düzenli olarak bir önceki ayın en iyi Android telefonları listeliyor. Bu kez de Kasım ayının en iyi Android akıllı cihazlarının listesini paylaştı. Honor ve Kirin 980’li Huawei akıllı telefonlar Snapdragon 845’li rakiplerini geride bıraktılar.

Kasım ayının en güçlü Android telefonları, 7nm işlemcili Kirin 980’li cihazlar listeye damga vurdu. Snapdragon 845 işlemcisinin Kirin 980’e karşı ne kadar zayıf olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Kirin 980 işlemcisi olan Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 X, AnTuTu’da kasım ayının en yüksek puanını almayı başaran akıllı cihazlarıdır. Aynı Kirin 980 işlemcisinden güç alan Honor Magic 2 de listede dördüncü sıraya yerleşti.

Kısa zaman önce AnTuTu listelerinin başında yer alan Snapdragon 845’li cihazlar, Huawei’nin amiral gemilerini tanıtmasının ardından zirveden ayrılmaya başladı. Xiaomi’nin yeni oyun telefonu olan Black Shark Helo, bütün gücüne karşılık listede yalnızca beşinci sırada yer alabildi.

Huawei’nin Delikli Ekrana Sahip Telefonu Nova 4’ün Fotoğrafları Paylaşıldı

7nm işlemciler, normal 10nm işlemcilere göre daha az güç tüketimi sayesinde daha fazla performans göstermesi açısından gelecek sene tanıtımı yapılacak olan amiral gemisinin beyni olacak. Kirin 980, Android’lerin ilk 7nm işlemcisi olarak kendini kanıtladı.

Huawei’nin yine de bu saltanatının uzun olmayacağı öngörülüyor. Çünkü Qualcomm, Hawaii’de yapılan Snapdragon Teknoloji Zirvesinde 7nm Snapdragon 855 işlemcisinin lansmanını gerçekleştirdi. Dolayısıyla Samsung’un da yeni Exynos 9820 işlemcisini 7nm süreciyle üretimlerini yapacak.

728x90 Reklam