• ApkCell Facebook
  • ApkCell Twitter
  • ApkCell Instagram
  • ApkCell Google+
  • ApkCell Pinterest
  • 3999 Oyun

  • 132 Uygulama

Android İle Yedek Alma ve Tekrar Yükleme

Android İle Yedek Alma ve Tekrar Yükleme

Android işletim sistemli telefonlarınızda bulunan mesajlar, kişiler ve programlar yeni bir ROM kurulumu gerçekleştirdikten sonra siliniyor. Bu problemi yaşayan yüzlerce akıllı telefon kullanıcısı adeta artık ROM kurmak istemiyorlar. Halbuki bu problemin çözümü oldukça basit. Sadece birkaç yazılım ile yedek alma işlemini gerçekleştirerek rahatlıkla yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz. Android işletim sistemi bir çeşit Linux sürümü ve açık kaynak kod olan platformdur. Açık kaynak kod mimarisine sahip olan bütün sistemler gibi yine birçok şirket bir uygulamayı alarak kendisine göre yorumluyor ve sonra da android pazarına sürüyorlar.

Herkes Özelleştirip Piyasaya Sürüyor

Bunlara örnek vermek gerekirse HTC şirketinin, Sony şirketinin ve özellikle de yine Samsung şirketinin Android 4.0 Lee Cream yüklenmiş olan akıllı telefonlarına baktığınız takdirde görünüm anlamında onların oldukça değişik olduklarını fark edebilirsiniz. Kimisinde birbirinden farklı özellikler, fonksiyonlar ve bir başkasında oldukça sadelik. Yedekleme konusuna dönecek olursak yedekleme de iTunes’un oldukça üstün olduğu görülüyor. iOS tabanlı cihazınız içinde olan bütün bilgiler, iTunes sayesinde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu yedekleme işleminin sonrasında ise yeni iOS cihazınızı aldığınız takdirde bütün yazılımlarınızı yeni almış olduğunuz bu cihaza aktarabilmektesiniz. Android işletim sistemli cihazlar için de bunun gibi gelişmiş bir çeşit sistem yok. Tabi samsung şirketinin Kies’ini ortaya katmazsak.  Bu makalemizin sonlarında da sizlere Android işletim sisteminde olan bütün verilerinizi, yedeklemeyi ve onları tekrar geri nasıl yükleyeceğinizi anlatacağız.

Android Yedekleme İşlemini My Backup Pro İle Yapın

Bu işlemi My Backup Pro isminde olan bir yedekleme yazılımı ile yapabilirsiniz. Rehberiniz de başta olarak bütün bilgilerinizi, mesajlarınızı, yazılımlarınızı yedeklemenize olanak tanıyan bu yazılım gerçekten iyi iş çıkartıyor. My Backup Pro programının Trial sürümünü ücretsiz internetten indirebilir ve çeşitli yedekleme işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Bu yazılımın tam versiyonu da 4.99 $ civarına Google Play üzerinden bulabilirsiniz. Ancak unutmayın ki yedekleme konusunda My Backup Pro yerine çok daha farklı yazılımlar da mevcut.

728x90 Reklam